12 kwi 2014

Pomysł na niedzielną wycieczkę

Jeśli ktoś mieszka w okolicach Krakowa, lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, kocha górskie wędrówki to z czystym sumieniem, polecam wycieczkę na Mogielicę ( do której niestety nie dotarłyśmy - może następnym razem) a w krótszej wersji na szczyt Jasienia, który jest w połowie drogi na szczyt Mogielicy. Jest tam przecudna łąka  na której można znaleźć miejsce do palenia ogniska ( mnóstwo borowin, a  na szczycie góruje piękna kapliczka natomiast pod lasem mieści się bacówka, w której można się przekimać ( ja mam to w planach i liczę, że uda mi się spełnić to marzenie jeszcze tego lata) . Dla osób jadących z Krakowa, proponuję kierować się na Zakopane i odbić na Mszanę Dolną. Potem kierować się na Lubomierz i na szczycie Przełęczy Przysłop zostawić samochód na parkingu. Tam rozpoczyna się żółty szlak , który ciągnie się między domostwami a następnie wychodzi na piękną łąkę i wchodzi do świerkowego lasu . Pilnujcie szlaku , bo przyznam się szczerze, my gubiłyśmy go momentami ale................ jednak udało się nie zabłądzić . 


Jak przystało na prawdziwe larwy , każdy moment do leżenia, należy wykorzystać :-))) Sory dziewczynki :-))))
Nie wiem jak Wy ale ja mogłabym tak mieszkać. Wokół lasy, łąki , cisza spokój, żyć nie umierać

A na szczycie łąki , znalazłyśmy porzuconą........ chyba dawno nie użytkowaną budę pasterską

 
Jest możliwość, trzeba wleźć i zobaczyć jaki widok jest z góry :-))) Nie byłabym sobą, gdybym tego nie zrobiła :-)   

 
Na horyzoncie widać szczyt Mogielicy  a po lewej stronie łąkę na Jasieniu Widok z JasieniaKapliczka na Jasieniu


Jesienno - wiosenny Bukowy LasMigawki               


A tak poza tym......... to powiem Wam uczciwie , czuję, że obudziłam się z zimowego snu i coś się końcu u mnie ruszy z pomysłami i .......... oczywiście chęciami do ich wykonania :-) Trzymajcie kciuki 


Z pozdrowieniami dla Wszystkich


Dominika

9 komentarzy:

 1. Witaj Dominiko!
  Piękna fotorelacja:) ..te widoki..mmm.... :) Uwielbiam!!! ..i też mogłabym tak mieszkać - lasy, łąki, cisza i spokój....to raj na ziemi!!! :)
  Spełnienia pomysłów życzę:) i pozdrawiam wiosennie!:)
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne widoki i nie wiem dlaczego są osoby, które nie potrafią zachwycić się polskimi krajobrazami, tylko biuro podróży i kierunek Egipt:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja spełniam wszystkie warunki! :)) Wiec koniecznie muszę wpisać te miejsca na listę "do zobaczenia/odwiedzenia" w tym roku :)) Cudne widoczki!!! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Widoki cudne, a daleko też nie mamy więc trzeba kiedyś się wybrać w te rejony :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To był i dla mnie bardo przyjemny spacer, dziękuję i pozdrawiam-H

  OdpowiedzUsuń